Elektronické aplikace VŠPJ

Výběr jazyka

Zdravotní péče

Občané České republiky a zahraniční studenti s trvalým pobytem

Studenti, kteří jsou občany České republiky nebo mají trvalý pobyt na území České republiky a mají zdravotní pojištění, mohou být ošetřeni praktickým i odborným lékařem.

Zahraniční studenti

Studenti ze zemí EU, EHP a Švýcarska s Evropským průkazem zdravotního pojištění, kteří nemají na území ČR trvalý pobyt, mají nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči na území ČR. Pro ostatní případy je vhodné, aby studenti měli uzavřené doplňkové cestovní pojištění.

Studenti ze třetích zemí, tj. mimo země EU, EHP a Švýcarska, musí mít smluvní zdravotní pojištění v souladu s náležitostmi stanovenými právními předpisy České republiky.

Vládním stipendistům jsou náklady spojené s poskytováním zdravotní péče hrazeny na základě mezinárodní smlouvy Ministerstvem zdravotnictví České republiky.

Pokud není zahraniční student zaregistrován u konkrétního praktického lékaře, ve většině případů bude lékař požadovat úhradu ošetření v hotovosti. Tyto náklady studentovi proplácí pojišťovna, u které má uzavřeno zdravotní pojištění, nebo v případě vládních stipendistů Ministerstvo zdravotnictví České republiky.

Zdravotnická zařízení

Zubní pohotovostní služba

Zubní pohotovostní služba nemá stálou adresu.

Zubní pohotovostní služba na Jihlavsku je poskytována v ambulancích jednotlivých sloužících lékařů. Rozsah ordinačních hodin zůstává stejný, tj. ve všední dny 15:00 - 19:00, o víkendu a svátcích 8:00 - 12:00 hodin.

Aktuální rozpis služeb zubních lékařů zde, telefon k ověření +420 567 157 211.